Hra Příšerky v hlavě je založena na principu klikací únikové hry. Cílem je dostat se na konec příběhu a zajistit Jirkovi a Elišce šťastný konec. K tomu budeš ale muset splnit několik úkolů.

jirkaeliska

Hra tě provede postupně několika obrazy. Některé slouží jen k vyprávění příběhu, v některých jsou ale ukryté úkoly. Aby ses dostal/a dál z takových obrazů, musíš nejdříve pomocí klikání na různé předměty najít tyto úkoly a následně je i správně vyřešit. K nalezení správných odpovědí můžeš použít internet, doporučujeme potom stránku www.atlaspredsudku.cz.

červená příšerkazelená příšerkafialová příšerka

Po správném vyřešení úkolu na tebe vyskočí vysvětlení a kontext dané otázky. Než jej budeš moci odkliknout (po několika vteřinách), budeme rádi, když si jej přečteš a uděláš si poznámky.

K lepší orientaci ve hře ti slouží spodní část obrazovky, kde najdeš několik užitečných informací. Na levé straně spodní části je nastíněný příběh. Abys věděl/a, co máš s obrazem dělat, sleduj notifikace a pak rozklikni zprávu. Více vpravo můžeš vidět, jak daleko ve hře se už nacházíš (na kolikátém obrazu z 11). A úplně na pravé straně vidíš, kolik úkolů z daného obrazu máš již splněno a kolik musíš ještě najít.